Ne-au distrus rapid! CSM s-a oprit în optimile cupei (galerie foto)

CSM Târgu Jiu nu i-a făcut față Rapidului. Liderul din Liga Florilor s-a calificat fără emoții în sferturile Cupei României.

A fost atmosferă de mare meci în Sala Sporturilor din municipiu. Din păcate, gazdele nu au putut ține ritmul cu puternica formație bucureșteană. Trupa din Giulești s-a instalat la conducere încă din primele minute și nu a mai cedat avantajul până la final, scor 22-38. Cu toate acestea, Ira Zinatullina a fost cea mai bună marcatoare a partidei, cu 8 reușite.
“Nu am luat notă de trecere”, a declarat după confruntare antrenorul principal al echipei noastre, Liviu Andrieș.

Liviu Andrieș, antrenor CSM Târgu Jiu

Jucătoarea CSM-ului, Florența Ilie, a admis că presiunea și-a spus cuvântul asupra gazdelor, iar plusul de experiență a cântărit decisiv în favoarea Rapidului.

Florența Ilie, CSM Târgu Jiu

Claudia Constantinescu de la Rapid a declarat că liderul din Liga Florilor nu și-a subestimat niciun minut adversara, iar acest lucru s-a văzut.