Ne-am obișnuit! Au căzut în sfertul 4 și au pierdut meciul

CSM Târgu Jiu nu reușește să găsească formula câștigătoare în Liga Națională de Baschet Masculin. Gorjenii au nouă înfrângeri în nouă meciuri, ultima înregistrată duminică seară în fața echipei CSM Ploiești.

Ca și în multe dintre partidele disputate în acest sezon, formația lui Troupe și Alionescu a fost în meci timp de trei sferturi. Gazdele au evoluat bine în prima repriză, dar au căzut în partea secundă, mai ales în ultimele 10 minute. S-a terminat 64-74, după ce prahovenii și-au adjudecat ultima perioadă a confruntării cu 21-8.

Jocul colectiv încă suferă a declarat Claudiu Alionescu, care a mai spus că situația e din ce în ce mai grea la CSM.

Claudiu Alionescu, director tehnic CSM Târgu Jiu

Shamiel Stevenson a reușit 15 puncte și 6 recuperări, iar Andriy Agafonov a totalizat 12 puncte și 2 recuperări. A fost ultimul meci acasă pentru CSM Târgu Jiu din acest an, iar Porter Troupe le-a mulțumit fanilor pentru că au fost alături de echipă.

Porter Troupe, CSM Târgu Jiu

Următorul meci al grupării gorjene este programat pe 28 decembrie, în deplasare, pe terenul echipei Rapid București.