N-au arătat nimic! Viitorul, joc fără idei împotriva Ceahlăului

Viitorul Târgu Jiu a înregistrat prima înfrângere din liga secundă. Fotbaliștii gorjeni au fost învinși pe teren propriu de Ceahlăul Piatra Neamț, într-un meci contând pentru etapa a treia a campionatului.

Formația lui Cristian Pustai s-a impus cu 2-0, ambele reușite venind în primul act. O bară a lui Marius Savu a anunțat golul pe care acesta avea să-l înscrie în minutul 41. Scorul fusese deschis de Cristian Jalbă (`29). Călin Cojocaru a mutat la pauză, dar jocul gorjenilor s-a animat doar în debutul reprizei secunde. Singura șansă mare a gazdelor a fost irosită de tânărul Nicholas Geană. În rest, ofensiva Viitorului a fost inexistentă.

Antrenorul Călin Cojocaru a dat vina pe oboseală, dar și pe unii jucători care nu profită de șansele acordate.