Medalii la Maratonul Olteniei

Atletii gorjeni s-au intors cu noi performante de la Valcea. Sportivii de la CS Pandurii au obtinut trei medalii la Maratonul Olteniei 2019, competitie desfasurata pe 1 septembrie.

Mihaela Cepoi a terminat pe podium în cursa de maraton, clasându-se pe locul 2 în cursa senioarelor, o performanţă pe care a obţinut-o şi Cristi Brujan, în proba de semimaraton seniori. Având ca obiectiv Campionatul Național de Maraton, cât şi Campionatul Balcanic, sportivă Alina Butnariu a participat și ea la acest concurs unde s-a clasat pe locul 3 în proba de semimaraton.

Întrecerea a marcat şi debutul Catincăi Pătrașcu Dijmarescu, o atletă cu mare potenţial, selecţionată de curând. Toţi sportivii sunt pregătiţi de antrenorul emerit de la CS Pandurii, Ion Bură.