Pandurii, învinşi şi la Piteşti

Elevii lui Adrian Bogoi nu au reusit sa obtina un rezultat bun nici in deplasarea de la FC Arges. Trupa lui Nicolae Dica s-a impus cu 2-1, iar gorjenii raman fara succes in acest sezon.

Gazdele au început mai bine meciul şi după o perioadă de dominare, Cristi Barbu a deschis scorul în minutul 17, după un corner. Tot piteştenii au avut cele mai mari ocazii şi la sfârşitul reprizei, dar Cotolan s-a opus în trei rânduri la atacurile “vulturilor”. Robert Bratu a dat lovitura în minutul 73, după o lovitură liberă bătută de Tranca. Din păcate, pandurii nu au putut ţine de rezultat şi Barbu a reuşit dubla în minutul 79. după o centrare a lui Nini Popescu. Cu câteva minute înainte de final, Robert Bratu a văzut direct cartonaşul roşu pentru un henţ. Pandurii au rămas cu un singur punct după cinci runde, pe penultimul loc al clasamentului.