Juniorii de la LPS Târgu Jiu, campioni naționali la fotbal

Juniorii D ai Liceului cu Program Sportiv Targu Jiu au cucerit titlul de campioni nationali la fotbal. Meciul s-a disputat duminica, 23 iunie, la Buftea.

Inainte de fluierul de start al partidei a fost intonat Imnul Nationl, un moment emotionant atat pentru micii fotbalisti cat si pentru spectatori.

Formația condusă de antrenorii Vali Tîlvescu și Dorin Hîrsu s-a impus cu 3-2 în fața echipei Steaua București. Micuții fotbaliști au reușit să întoarcă scorul de la 1-2. Marius Miruță a inscris doua goluri, fiind desemnat jucatorul finale. La finalul meciului, sportivii au fost intampinati de parinti si suporteri.

Finala Campinatului National de Fotbal s-a disputat in doua reprize a cate 30 de minute fiecare, in formula de 8+1.