Încă o remiză pentru Viitorul

Viitorul Târgu Jiu a bifat încă un rezultat de egalitate. Trupa gorjeană a remizat la Ghiroda, cu CSC Dumbrăvița, scor 1-1.

A fost o primă repriză cu multe evenimente. Gazdele au marcat după numai două minute prin Costel Zurbagiu. În minutul 13, David Jozic și-a spart capul, dar apărătorul croat a rezistat până la pauză pe teren. A fost apoi transportat la spital. Viitorul a egalat dintr-un penalty. Căpitanul Denis Brînzan a dat gol în minutul 33. Este al treilea egal din patru meciuri pentru alb-albaștri, care au și o înfrângere în liga secundă. Rezultatul a fost echitabil în opinia antrenorului Călin Cojocaru.

Călin Cojocaru, antrenor Viitorul Târgu Jiu

Antrenorul oaspeților a vorbit și despre lovitura primită de David Jozic.

Viitorul va încerca să obțină primul succes acasă, în runda a cincea, când primește vizita echipei din Miercurea Ciuc. Partida se joacă sâmbăta, de la ora 11.00

CSC Dumbrăvița – Viitorul Târgu Jiu: 1-1 (1-1)

Dumbrăvița: Trifon – Tismonar (I. Tănase 46′), Țieranu, Zurbagiu (cpt.), Ghinescu (Gladun 46′) – Cibi (Amariei 46′), Salhi – Paulevici, Zaluschi (Martinov 70′), Andr. Toroc – Plokhotnyuk (Nortey 77′). Rezerve neutilizate: P. Toroc – Ristin, Mercioiu, Andr. Olaru.

Viitorul: Rob. Geantă – Mrsulja, Dav. Savu, Ed. Croitoru, Godja – Brînzan (cpt.)(Moisie 70′), Acolatse (Nic. Geană 90′) – Jozic (Tiihonen 46′), Vulpe, Dr. Popa (Andreaș 90′) – Gîrbiță (Buțurcă 81′). Rezerve neutilizate: Lupescu – Dănescu, Pîrcălabu, Core.