Încă o înfrângere la Motru!

Pandurii Targu Jiu nu reuseste sa se impuna pe teren propriu. Formatia gorjeana a suferit o noua infrangere la Motru, 1-3 cu Hermannstadt. Gazdele au intrat la cabine cu avantaj de doua goluri, dupa ce Stoica (`21) si Petrescu (`32) au marcat in poarta lui Stanca.
Antrenorul Adrian Iencsi a operat toate cele trei modificări la 5 minute după reluare, iar Şendroiu a obţinut un penalti transformat de Rus (`64). Gazdele puteau restabili egalitatea la ocazia mare a lui Drugă, din minutul 76. În loc de 2-2, a fost 1-3, Petrescu reuşind dubla în urma unui contraatac. Antrenorul Adrian Iencsi s-a declarat dezamăgit că nu a putut oferi fanilor din Motru nicio victorie în jocurile de acasă.
Adrian Iencsi, antrenor Pandurii

Iencsi, care a fost eliminat uşor de arbitrul confruntării, cu 15 minute înainte de final, a avut şi câteva cuvinte pentru cavalerul fluierului.

AFC Hermannstadt ocupă prima poziţie în clasament şi se anunţă o candidată la promovare.