Viitorul s-a descătușat cu Slobozia (FOTO)

Viitorul Targu Jiu a revenit pe teren cu o victorie. Elevii lui Flavius Stoican au trecut fara probleme, sambata, de Unirea Slobozia, scor 3-1.
Doar prima repriză a stat sub semnul echilibrului, asta după ce vizitatorii au deschis scorul după un contraatac fructificat de Adrian Moldovan. După golul din minutul 9, gorjenii au accentuat presiunea la poarta adversă, dar au egalat abia în prelungirile primei reprize, când Andrei Ludușan a profitat de o ieșire neinspirată a portarului advers. Gazdele au trecut în avantaj în minutul 59, după reușita lui Darius Buia. În faza premergătoare penaltiului, ialomițenii au rămas în 10 oameni. Andrei Dragu a stabilit scorul final în minutul 72, după o acțiune superbă.
La finalul meciului, antrenorul Flavius Stoican și-a lăudat jucătorii, mai ales că Viitorul nu a mai evoluat de trei etape din cauza problemelor cauzate de noul coronavirus.