Handbalistele, învinse la Malaga. Marți joacă în Cupa României

CSM Târgu Jiu rămâne fără puncte în Grupa D a EHF European League Women. Gorjencele au fost învinse, duminică, în Sala “Fernando Arguelles” din Spania de Costa del Sol Malaga.

Fetele pregătite de Liviu Andrieș au dat o replică bună favoritelor, dar gazdele s-au impus 30-26. CSM a condus de mai multe ori în prima repriză, dar nu a putut ține de avantaj până în pauză, scor 16-13. Mirabela Coteț, Andreea Chiricuță, Florența Ilie și Ana Ciolan au dat câte patru goluri pentru oaspete.
În ultima etapă din grupă, CSM Târgu Jiu va juca cu echipa maghiară Motherson. Meciul este programat pentru duminică, 18 februarie, de la ora 19.00.

Până atunci, gorjencele joacă în Cupa României. Mâine au meci la o formație de eșalon secund, CSM Bacău.

Antrenorul Liviu Andrieș vrea calificarea în turul următor, chiar dacă echipa sa nu are timp de refacere.