Handbal: CSM Târgu Jiu, înfrângere la Cupa Craiovei

Echipa de handbal CSM Târgu Jiu a cedat primul meci amical de la ”Cupa Craiovei”. Echipa gazdă, SCM U Craiova, s-a impus cu 31-20.

Deși la pauză s-a intrat cu un avans de 3 goluri, scor 16-13, repriza secundă a fost una de coșmar pentru vizitatoare. Simone Bohme și Oana Bucă nu au putut fi folosite în acest meci, ambele acuzând probleme medicale. Angela Pușcaș a fost cea mai bună marcatoare a gorjencelor, cu 7 reușite, iar Andreea Mihart a secondat-o, cu 5 goluri.

Katarina Krpez a fost cea mai eficientă jucătoare din tabăra gazdelor, cu 10 goluri.
Astăzi, de la ora 18.00, în cel de-al doilea meci de la ”Cupa Craiovei”, CSM Târgu Jiu va juca cu Gloria Buzău.

CSM Târgu Jiu: Ekaterina Dzhukeva, Andreea Chetraru, Elena Marica Bercu – Bianca Ştefania Chiriţă, Alexandra Maria Gavrilă 1g, Angela Puşcaş 7g, Aura Teodora Popescu, Andreea Mihart 5g, Mirabela Coteț, Andreea Chiricuță 4g, Laura Moldovan, Sabrina Lazea, Florenţa Ilie 1g, Ana Cătălina Ciolan 2g, Sabine Klimek. Antrenori: Liviu Andrieş şi Andrei Enache. Antrenor cu portarii: Gore Albici. Maseur: Petre Tocaru.