Gorjencele au bătut la Mioveni: “Apărarea a făcut din nou diferența!”

CSM Târgu Jiu a obținut o victorie prețioasă în Liga Florilor. Gorjcencele s-au impus pe terenul Daciei Mioveni cu 27-23.

Doar prima repriză a fost echilibrată. Oaspetele au avut un gol avantaj la pauză, 11-12, dar s-au desprins în partea a doua a meciului. CSM Târgu Jiu a dictat ritmul partidei cu o apărare sigură și o poartă la înălțime. Şi atacul a funcționat, iar formația lui Liviu Andrieș a avut și șase goluri avantaj. De altfel, principalul gorjencelor și-a felicitat fetele pentru un succes extrem de important, dar și pentru felul în care au gestionat situațiile din meci.

Liviu Andrieș, antrenor CSM Târgu Jiu

Cu șase goluri, Ana Ciolan a fost cea mai bună marcatoare a oaspetelor. Au urmat-o Alexandra Gavrilă și Angela Pușcaș, cu câte cinci reușite.
Extrema Florența Ilie a fost foarte încantată după succesul de duminică.