Gilortul nu a avut milă de Turceni

Gilortul a obținut al doilea succes la rând în fața celeilalte formații gorjene din Liga a treia. Trupa lui Mario Găman a trecut de CSO Turceni cu 7-1.

În precedenta partidă, tot echipa din Târgu-Cărbunești a avut câștig de cauză. Atunci, oaspeții s-au impus cu 4-0. De data această, meciul a început bine pentru elevii lui Viorel Cojocaru. Ionuț Mainerici a deschis scorul din penalty, dar Ulrich Siewe (34’) și Constantin Roncea (45’) au întors rezultatul până la pauză. A mers din rău în mai rău pentru Turceni. Bubuioc a văzut cartonașul roșu în minutul 55, iar Aurel Lupu marcat în proprie poartă. Ionuț Gîlcescu (64’, 80’), Alexandru Avrămescu (76’ – penalty) și Sebastian Popescu (90’) au modificat tabela până la final.
Antrenorul Mario Găman a fost mulțumit că echipa și-a revenit după dușul rece de la Şimian.