FCU, cu Vasilică la Timonă, a zdrobit Filiașiul

Duelul antrenorilor gorjeni din Cupa Romaniei a fost adjudecat de catre Dan Vasilica. FCU Craiova a trecut de echipa lui Mario Gaman, CSO Filiasi, cu 4-0.
Meciul s-a disputat pe stadionul echipei din eșalonul terț, dar un duel care se anunța echilibrat s-a transformat într-un festival de goluri al vizitatorilor. Trupa lui Dan Vasilică a luat un avantaj confortabil la pauză, prin reușitele lui Robert Răducanu (9 și 29). După pauză, craiovenii au înscris alte două goluri, autori Claudiu Bălan (min. 76) și Andrei Ciolacu (min. 82). Lideri în liga secundă, doljenii își propun acum un parcurs cât mai lung și în Cupa României.

Dan Vasilică, antrenor FCU Craiova

Vasilică a fost numit antrenor interimar la FCU și spune că îl onorează această postură, chiar dacă nu e permanentă.

Tot în Cupa României, CSM Slatina a fost învinsă de Turris Oltul după loviturile de departajare. A fost 9-8, după o remiză albă în 120 de minute. (foto editie.ro)