Gilortul joacă la foc automat

Gilortul Targu Carbunesti are un inceput foarte bun de campionat. Trupa pregatita de Florin Popete si Bogdan Chiriac a castigat si al doilea meci oficial din acest sezon.
După victoria împotriva Devei, gorjenii au bifat un nou succes, de data aceasta împotriva Minerului Costești. Partida s-a disputat pe Stadionul 1 Mai din Râmnicu Vâlcea și a fost întreruptă după numai 27 de minute din cauza precipitaților abundente. Deși începuseră meciul mai bine, vizitatorii nu au resimțit șocul și au punctat de două ori în repriza secundă. Robert Bubuioc (68′) și Bogdan Dolcescu (81′) au marcat pentru oaspeți. Vâlcenii au revenit în meci în minutul 88, după ce Laurențiu Nicolaescu a transformat o lovitură liberă. A fost însă prea târziu pentru a anula a doua victorie consecutivă a gorjenilor.

Florin Popete, antrenor Gilortul Târgu Cărbunești

Astăzi, de la ora 17:00, la Copșa Mică, elevii lui Florin Popete dispută jocul restanță din prima etapă împotriva formației Gaz Metan Mediaș 2.

Din fericire, nimeni din delegația Gilortului nu a ieșit pozitiv la testarea periodică RT-PCR pentru COVID-19.