Gilortul a învins liderul din play-out

Gilortul Târgu Cărbunești s-a apropiat la două puncte de liderul Universitatea Craiova 2. Trupa lui Mario Găman i-a învins pe doljeni, marți, în etapa a șaptea din play-out-ul Ligii a treia.

Gazdele s-au impus cu 2-1, bifând a treia victorie consecutivă din această fază a competiției. Robert Petculescu a deschis scorul după un sfert de oră de la start, dar dubla lui Ionuț Gîlcescu, din minutele 20’ și 87’ a adus toate punctele pentru gorjeni. Antrenorul Mario Găman și-a felicitat elevii, dar și publicul prezent la stadion. Gilortul este cea mai în formă echipă din play-out-ul Seriei 7.

Mario Găman, Gilortul Târgu Cărbunești

Lovitura de start a meciului a fost dată de Constantin Munteanu, fost portar al Gilortului în perioadele 1998-2003 și 2012-2014. Etapa viitoare, sâmbătă, 11 mai, începând cu ora 18:00, Gilortul va întâlni în deplasare cealaltă formație gorjeană a seriei, CSO Turceni.