Florin Stîngă anunță plecări de la Viitorul

Viitorul Târgu Jiu a fost umilită pe teren propriu de Unirea Slobozia. Oaspeții s-au impus cu 4-0, după o partidă în care gorjenii au arătat limitați și neputincioși.

Ca suferința să fie și mai adâncă, trei din cele patru goluri au fost marcate de foști jucători ai gazdelor, iar portrarul Krupenschi și-a trecut în cont o gafă mare în minutul 67, când a scăpat în plasă o centrare a lui Boțogan. Celelalte reușite ale meciului au purtat semnătura lui Ciprian Rus și Vlad Prejmeran, ultimul cu o dublă.

Se va lăsa cu plecări de la Viitorul, a declarat antrenorul Florin Stîngă. Nu se știe însă cine va părăsi corabia: el sau unii jucători.

Florin Stîngă, antrenor Viitorul Târgu Jiu

A fost a noua înfrângere din acest campionat pentru Viitorul, care are și cinci meciuri câștigate. Liga 2 se reia pe 26 noiembrie. Dacă va rămâne la Târgu Jiu, Stîngă speră să regleze anumite lucruri în această pauză competițională.

Viitorul este pe locul 14 în liga secundă.