Egal cu Aerostar

Pandurii Targu Jiu a terminat la egalitate disputa cu Aerostar Bacau. Codasele ligii secunde au remizat, sambata, in Moldova.
Meciul de pe Stadionul Aerostar s-a încheiat 1-1. Gabriel Dodoi a înscris în minutul 18, după o gafă imensă a apărătorului advers. Pandurii au fost egalați imediat după pauză. A marcat atacantul împrumutat de la Universitatea Craiova, Alex Popescu. Meciul a fost influențat de un vânt puternic. Marian Pleașcă a revenit la Pandurii și a început titular partida. În primul 11 s-a regăsit și Brandon Diau, vindecat de Covid-19. În această săptămână, se așteaptă și legitimarea fundașului nigerian Emmanuel Okeke. În runda viitoare, Pandurii întâlneşte o candidată la promovare, ASU Poli Timişoara. Echipa noastră are 8 puncte în clasament.