Debut cu dreptul pentru junioarele de la CSM

CSM Targu Jiu s-a impus in primul meci al turneului de Junioare 3, organizat in Sala Sporturilor din municipiu. Intr-un joc transmis, in direct, de Televiziunea Accent, fetele pregatite de Andrei Enache au trecut de CSM Slatina.

Gorjencele au câștigat toate cele trei reprize. Începând din acest sezon, fiecare repriză se punctează individual, iar echipa mai bună după cele trei acte primește două puncte în clasament. Scorul final a fost 31-17 pentru gazde. Laura Căciularu a fost cea mai bună marcatoare de la CSM Târgu Jiu cu 7 reușite, Vesna Radoslavlevici a reușit 6 goluri, iar Rebeca Imbri a punctat de 5 ori.

CSM Târgu Jiu joacă mâine împotriva formației CSS Hunedoara. Sâmbătă și duminică, turneul de Junioare 3 revine la Accent TV. Echipa noastră va întâlni formațiile HCM Craiova, respectiv CSS Petroșani. Partidele se dispută de la ora 11.00, în prima zi, și de la 11.40, în ziua a doua.