Victorie normală pentru CSM Târgu Jiu

CSM Târgu Jiu a făcut scor pe teren prorpiu în intermediara de miercuri. Fotbaliștii lui Mario Găman au învins-o cu 11-0 pe AS Noiembrie Costești.

Oaspeții s-au ținut bine până la primul gol, venit după aproape o jumătate de oră. Albert Cărămidaru a reușit o dublă, iar până la pauză scorul era deja 6-0. Alte cinci goluri au venit după pauză. Una dintre reușite i-a aparținut celui mai tânăr jucător de pe teren, Robert Ciocea (16 ani). Juniorul de la CSM s-a simțit special când numele i-a fost scandat din tribune.

Robert Ciocea, CSM Târgu Jiu

Și Ovidiu Rasoveanu a marcat miercuri. Atacantul gazdelor a declarat că al zecelea succes din campionat a venit firesc.

Ovidiu Rasoveanu, CSM Târgu Jiu

Antrenorul Mario Găman a fost mulțumit de tineri săi jucători. Din păcate, unul dintre fotbaliști a suferit o accidentare gravă.

Mario Găman, antrenor CSM Târgu Jiu

Etapa viitoare, pe 26 octombrie, CSM Târgu Jiu va juca în deplasare, cu CS Parângul Bumbești Jiu.

CSM Târgu Jiu: Ionuț Buță – Robert Stancu(min. 46 Mihăiță Miculicean), Lucian Marina(min. 46 Ionuț Purdescu), Sebi Popescu(min 46 Elis Detculescu), Eduard Trăistaru – Albert Cărămidaru, Mario Țambu, Albert Filip, Ovidiu Rasoveanu(min.46 Robert Ciocea), Tudor Pătrășcoiu – Bebeto Lupuleț(min.54 Andrei Trancău). Pe banca de rezevere au mai fost: Alexandru Oprița, Fabian Bărănescu, Alexandru Lăpădat, Daniel Ciortan. Antrenor principal: Mario Găman. Antrenor secund: Dan Staicu. Antrenor secund: Sorin Vintilescu. Antrenor secund: Florin Popete. Antrenor cu portarii: Darin Hîrsu. Maseur: Titi Balaci. Delegat: Cristi Mihuț.