Croitoru cere jucători după eșecul de la Reșița

Început de coșmar pentru FCU Craiova în liga secundă. Oltenii au fost învinși la Reșița, scor 2-0, după 12 minute de coșmar.

Gorjeanul Cioiu a bătut lovitura liberă din care Lascu a deschis scorul, în minutul 2, pentru CSM. Gazdele și-au majorat rapid diferența după ce Florian Haită a transformat o lovitură de la 11 metri. A mers din rău în mai rău pentru trupa lui Marius Croitoru. Vizitatorii au rămas în 10 oameni după ce Tudor Oltean a văzut al doilea galben. Deși au mai fost ocazii, până la finalul confruntării nu s-a mai marcat.
Antrenorul doljenilor a declarat că erorile din debutul partidei au cântărit decisiv. Croitoru mai vrea transferuri pentru a putea promova.