Viitorul nu s-a speriat de Petrolul

Viitorul Targu Jiu a remizat, pe teren propriu, cu Petrolul Ploiesti, 1-1, intr-un meci in care cele doua formatii si-au impartit perioadele de dominare.
Daniel Paraschiv a deschis scorul pentru gazde în minutul 9, iar amfitrionii au avut şi alte oportunităţi bune de a înscrie, dar nu s-au putut desprinde. De acest lucru a profitat Bart Meijers, care a egalat cu o lovitură de cap bine plasată, în minutul 25. “Găzarii” au presat în partea secundă, dar dominarea echipei lui Viorel Moldovan nu s-a concretizat în oportunităţi de gol.
De altfel, tehnicianul oaspeților a fost foarte supărat că jucătorii săi nu au găsit soluții să plece cu cele trei puncte de la Târgu Jiu.

Flavius Stoican, antrenorul Viitorul Târgu Jiu

Antrenorul Flavius Stoican a fost mulţumit de jocul echipei sale şi a considerat că rezultatul a fost unul echitabil.

Viitorul are 7 puncte după 5 runde, în timp ce Petrolul a acumulat 10 puncte după 6 meciuri.