Turceniul a trecut de Zăbrani!

Stiinta Turceni s-a impus in primul meci din mini turneul de baraj. Elevii lui Viorel Cojocaru au trecut de Victoria Zabrani, scor 3-1.
Arădenii au jucat în inferioritate numerică din minutul 21, după eliminarea lui Zele. Simcea a deschis scorul din penalty, în minutul 30. Echipa lui Dorel Mutică a rămas apoi în 9 oameni, dar Simcea a ratat penaltiul din minutul 53. Deşi aveau doi jucători mai puţini pe teren, arădenii au revenit pe tabelă, în minutul 77, după o super execuţie a lui Topai.
În cele din urmă, pe o ploaie torenţială, gorjenii s-au impus prin două goluri izbutite în final de partidă. Autori au fost Tudorache (88) şi Şchiopu (90+1).
Echipa noastră are nevoie de un egal, duminică, cu Progresul Ezeriş (Caraş Severin) pentru a promova în Liga a treia. Meciul se joacă tot la Hunedoara, de la ora 17.30.