Succes internațional pentru Adela Bălțoi Dumitrescu

Atleta gorjeancă Adela Bălțoi Dumitrescu a obținut o victorie importantă la sfârșitul săptămânii trecute. Sportiva a câștigat Maratonul de la Caen.

Adela și-a îmbunătățit performanța de anul trecut, din Franța, atunci când a terminat pe locul 2 aceeași cursă. Singura dezamăgire a atletei este că nu a reușit și un personal best. Gorjeanca a trecut linia de finish după 2h 51 ‘. Atletă formată la CS Pandurii Târgu Jiu, ea reprezintă acum cluburile ACS Sportul Feroviar și CSM Caransebeș. Pentru sportivă urmează alte concursuri în luna iunie. Va alerga într-o cursă caritabilă la Făgăraș, iar apoi la Gran Prix-ul de la București (10 km). Adela Bălțoi Dumitrescu se pregătește cu Gabriel Brănișteanu.