Șase etape și niciun succes pentru Viitorul

Viitorul Targu Jiu a terminat la egalitate partida sustinuta, marti, in compania formatiei FC Hermannstadt. Meciul s-a disputat la Severin si s-a incheiat nedecis, 1-1.

Echipa considerată gazdă a deschis scorul în minutul 32, prin Răzvan Vulpe. Tânărul jucător gorjean a marcat după o centrare a lui Dulca. Sibienii au revenit în meci până la pauză, grație reușitei lui Valentin Buhăiceanu. Deși nu a fost un joc antrenat, ambele echipe au trecut pe lângă victorie în repriza secundă. Viitorul a avut o ocazie la chiar ultima fază a meciului, dar Acosta nu l-a putut învinge pe portarul advers.
După meci, antrenorul Cristian Lupuț a declarat că este mulțumit cu punctul obținut, asta deși echipa sa nu are nicio victorie în primele șase etape.