Sărbătoare la Turceni. Se întoarce fotbalul de Liga 3

CSO Turceni va juca în Liga a treia. Gorjenii au promovat după dubla cu ACS Slatina Timiș.

A fost un retur de foc la Caraș Severin. Elevii lui Viorel Cojocaru veneau la adăpostul unei victorii cu 1-0, obținute pe teren propriu. Golul lui Sorea din minutul 7 părea că asigură un meci liniștit gorjenilor. Nu a fost nici pe departe așa. Doi jucători din tabăra oaspeților, Olteanu și Sorea, au văzut cartonașe roșii, iar Adrian Neagu a eglalat în minutul 75. Mainerici putea aduce liniștea pentru CSO Turceni în prelungirile partidei, dar a ratat o lovitură de la 11 metri. Ca finalul să fie și mai greu, Trică a văzut și el al doilea galben, iar oaspeții au rămas în 8 oameni. Portarul Popescu a avut ultimul cuvânt. A scos de sub transversală șutul lui Neagu și a adus calificarea trupei gorjene. Antrenorul Viorel Cojocaru a vorbit despre calitățile jucătorilor săi, dar a fost de părere că Slatina Timiș a jucat mult prea agresiv. Şi cărășenii au avut un jucător eliminat în prima repriză.