Punct de consolare pentru panduri

Pandurii Targu Jiu a obtinut un punct pe terenul Universitatii Cluj. Trupa gorjena a incheiat la egalitate partida disputa cu “sepcile rosii” pe Cluj Arena.
Meciul s-a terminat 1-1. Ambele reușite au venit în prima repriză. Golgheterul Pandurilor, Gabriel Dodoi, a deschis scorul în minutul 5, cu un șut sub transversală. Ardelenii au revenit în meci în minutul 31, când Idan Golan a împins balonul în plasă după o fază fixă. Dodoi putea să-i aducă din nou pe oaspeți în avantaj în minutul 73, dar a ratat o oportunitate imensă din careul mic. Pandurii a terminat meciul în inferioritate numerică. Căpitanul Marian Pleașcă a văzut al doilea cartonaș galben în minutul 82. Este primul punct obținut în play-out de gorjeni, după înfrângerile cu Recea și Slatina. Echipa noastră este deja retrogradată.