Petroliștii le-au provocat vulturilor o nouă înfrângere

Petrolul Bustuchin a obtinut o victorie mare pe terenul liderului Vulturii Farcasesti. Oaspetii s-au impus, intr-un meci transmis in direct pe Accent Tv, cu 2-1 si astfel Gilortul Targu Carbunesti a revenit pr primul loc.

După un început mai bun de partidă, elevii lui Cosmin Frimu au intrat în avantaj la cabine. Golul vizitatorilor a fost înscris de Adrian Negrea în minutul 27. Gazdele au fost mai determinate în partea secundă, şi decarul Costi Roncea a adus egalarea după o fază superbă, în minutul 58. Ultimul cuvânt l-a avut tot formaţia din Bustuchin. După un contraatac perfect, Ion Manea a înscris la colţul scurt, în minutul 73.
Oaspeţii au conservat rezultatul şi datorită paradelor portarului Dragoş Nicolae.

Este al treilea succes în acest sezon pentru echipa din Bustuchin în faţă vulturilor din Fărcăşeşti.
Miercuri e programată o etapă intermediară.