Pandurii, victorie în primul amical

Pandurii Targu Jiu s-a impus in primul amical din aceasta iarna. Formatia condusa de Adrian Bogoi a trecut de Cetate Deva cu 2-1.

Meciul s-a disputat pe terenul sintetic din Târgu Jiu. Oaspeţii au condus la pauză după ce au marcat din penalty, dar amfitrionii au întors rezultatul în repriza secundă. Ambele goluri au fost marcate de golgheterul formaţiei George Tudoran. În primul mitan, antrenorul gorjenilor a mers pe o formulă experimentală, din care au făcut parte mai mulţi jucători aflaţi în probe. Andrei Şendroiu şi Gabriel Dodoi nu au putut fi folosiţi în acest amical, în timp ce Denis Brînzan a stat pe margine pentru că oficialii clubului nu i-au achiziţionat masca de protecţie necesară pentru a juca.

Adrian Bogoi, antrenor Pandurii Târgu Jiu

Antrenorul Adrian Bogoi a început meciul cu următorii: Opriţa – Cotolan, Gheorghe, Milos, Almic – Tudor, Trancă, Lică – Blejdea, Cristea, Tănăsoiu. Pe parcurs i-a mai introdus pe: Teodosescu – Safta, Dănescu, Vasilescu, Raiciu, Vodă, Tudoran, Patrick Popescu, Rasoveanu.
Şi următorul amical al pandurilor va avea loc tot la Târgu -Jiu, pe 6 februarie, când gorjenii vor întâlni un alt adversar de eşalon terţ, CSO Filiaşi.