Pandurii, succes mare la Bacău

Pandurii Targu Jiu a reusit sa se impuna in prima etapa din noul campionat. Gorjenii au castigat in deplasarea de la Aerostar Bacau, scor 0-1.

Formaţia noastră s-a impus pe terenul moldovenilor după ce juniorul Florin Măicăneanu a înscris cu capul în minutul 80, reuşită venită după o centrare a lui Tudoran. Băcăuanii au reușit să marcheze în minutul 83, dar Ichim a fost semnalizat în poziție de ofsaid. În minutul 90, Vraciu a avut o oportunitate imensă de a egala, dar a şutat în transversală din 6 metri, cu poarta goală în față.

Antrenorul Pandurilor, Adrian Bogoi, şi-a felicitat jucătorii pentru un debut reuşit.

Adrian Bogoi, antrenor Pandurii Târgu-Jiu

Bogoi a avut şi cuvinte de laudă pentru Florin Măicăneanu, cel care a reuşit primul său gol în Liga a 2-a.

În runda viitoare, Pandurii va juca acasă cu FC Argeş, un meci pe care formaţia noastră speră să-l desfăşoare pe terenul sintetic din Târgu Jiu.