Pandurii, neînvinși în amicale

Formatia Pandurii Targu-Jiu s-a impus, sambata, in ultimul meci de verificare dinaintea startului oficial. Formatia lui Adrian Bogoi a trecut cu 2-0 de CS Sporting Rosiori, intr-o partida disputata pe terenul 3 din cadrul Complexului Sportiv Municipal.

În prima parte a meciului, gorjenii au mizat, probabil, pe primul 11 pe care îl vor folosi şi în runda inaugurală. În partea a doua, gazdele s-au bazat pe mai mulţi juniori, dar şi pe patru fotbalişti francezi veniţi în probe.

Golurile pandurilor au fost marcate de Tudoran, în minutul 15, din penalti şi Trancă, în minutul 77, dintr-o lovitură liberă de la peste 20 de metri.

Adrian Bogoi, antrenor Pandurii Târgu Jiu

Bogoi a declarat că mai aşteaptă jucători în perioada următoare, dar fotbaliştii săi se pregătesc conştiincios pentru a intra în ritmul competiţional.

La meci a asistat şi reprezentantul Federaţiei Române de Fotbal, Auraş Braşoveanu, şeful departamentului de licenţiere a cluburilor din Liga 2 în cadrul federaţiei. Acesta a inspectat împreună cu administratorul special al clubului Pandurii, Marin Golea, terenul sintetic recent amenajat în vederea omologării acestuia pentru meciurile oficiale.