Pandurii, “manita” cu Hunedoara

Pandurii Targu Jiu a invins-o din nou pe FC Hunedoara, intr-un amical disputat sambata la Targu Jiu. Jocul de pe terenul sintetic a fost la discretia baietilor lui Calin Cojocaru, care s-au impus cu 5-1.

Gazdele au punctat de trei ori până în pauză. Tănăsoiu a reuşit o dublă în minutele 12 şi 42, iar Bodea a marcat înainte de intrarea la cabine. Pentru oaspeţi, Burlacu a izbutit golul de onoare din penalty. În partea secundă, Pandurii a mai înscris de două ori, ambele reuşite purtând semnătura lui Korede Adedoyin (86, 90).

Antrenorul Pandurilor, Călin Cojocaru, s-a declarat satisfăcut de prestaţia echipei sale.

Călin Cojocaru, Pandurii Târgu Jiu

Tehnicianul speră să găsească înţelegere la Federaţia Română de Fotbal pentru a legitima anumiţi jucători Under 19. Ca acest lucru să se întâmple, reprezentanţii formaţiilor din liga secundă, prezenţi în Comitetul Executiv, trebuie să convoace Comitetul de Urgenţă.

Pandurii va mai disputa două amicale până la startul sezonului.