Pandurii, la primul eșec din 2018

Formatia Pandurii Targu Jiu a plecat infranta de pe terenul uneia dintre candidatele la promovare, FC Hermannstadt. Sibienii s-au impus cu 1-0 in meciul de duminica, singurul gol al confruntarii fiind inscris de Rusu, in repriza secunda.

A fost primul eşec din actualul sezon pentru formaţia condusă de Adrian Bogoi, care în primele două runde din 2018 reuşise două victorii, cu Metaloglobus Bucureşti şi CS Mioveni. Reuşita lui Rusu a venit în minutul 50, după ce Stanca a avut o ieşire hazardară la şutul expediat de Herghelegiu. După gol, pandurii au ieşit la joc, dar oaspeţii nu au putut concretiza ocaziile avute.

Pîrvulescu a ratat o oportunitate bună de a marca, după o acţiune frumoasă a lui Băjan, iar Cosmin Ionică a irosit ultima mare şansă a meciului, şutul său din afara careului fiind deviat în corner de Căbuz.
La finalul partidei, antrenorul Pandurilor, Adrian Bogoi, a fost de părerere că echipa mai experimentată s-a impus.