Pandurii, înfrângeri pe linie

Pandurii Targu Jiu nu a reusit sa vina cu puncte nici de la Reşiţa. Echipa condusă de Adrian Bogoi a pierdut meciul din Banat, 3-1 cu CSM.
Ovidiu Rasoveanu a deschis scorul pentru vizitatori în minutul 4, însă “rossonerii” au întors rezultatul până în pauză. Ene a egalat în minutul 12, iar fostul pandur Săulescu le-a adus pe gazde în avantaj în minutul 40. Reşiţenii au punctat prin acelaşi Ene şi în mitanul secund.

,,Am reușit să deschidem scorul și am realizat o primă repriză acceptabilă, pot spune chiar bună. După ce am înscris, am primit golurile foarte simplu, pe câteva faze banale. În repriza a doua am încercat să venim cu un plus de pe banca de rezerve, dar jucătorii care au intrat nu au adus plusul de care aveam nevoie nici pe fază ofensivă, dar nici pe fază defensivă. Sperăm că ne vom redresa, chiar dacă lotul nostru este foarte tânăr”, a declarat antrenorul gorjenilor, Adrian Bogoi.

Următorul meci al Pandurilor este derbiul cu Viitorul, echipă patronată de Nicolae Sarcină.