Pandurii, bătuți și de Luceafarul!

Pandurii Targu Jiu nu a mai batut pe nimeni de 10 meciuri oficiale, si se afunda tot mai mult in subsolul clasamentului.  Echipa gorjeana a fost invinsa de Luceafarul Oradea, formatia patronata de apropiati ai omului de afaceri gorjean Nicolae Sarcina. Bihorenii s-au impus cu 3-1.

Fără principalul Adrian Bogoi la acest joc, Dorian Gugu a condus echipa noastră de pe margine. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 4, când portughezul Rocha da Luz a fructificat o pasă venită din partea lui Rusu. Gorjenii au ratat un penalti în minutul 7, Gakos ghicindu-l pe Rus, care a bătut în dreapta. Vizitatorii au continuat să preseze, iar golul egalizator a fost înscris de Dodoi, în minutul 28. Rezultatul de egalitate s-a înregistrat doar un minut. Homei a făcut fault în propriul careu, arbitrul a dictat 11 metri, iar Antohi a urmărit respingerea lui Stanca după lovitura executată de Codoban, şi le-a readus pe gazde în avantaj. Bihorenii au mai punctat o dată în partea a doua, prin Vlad Rusu.

Pandurii ocupă locul 16 în clasament, poziţie ce duce în liga secundă.