Pandurii – ASU Poli Timișoara 1-1. Cojocaru: Un punct de moral

Pandurii a reușit surpriza zilei în Liga a II-a,  remizând pe teren propriu 1-1, cu ASU Poli Timișoara. În urma rezultatului, timișorenii au urcat pe primul loc în clasament.

Gorjenii au deschis scorul prin Felipe Acosta, în minutul 19,  acesta a reluat cu capul în poarta centrarea lui Velcota. Pentru oaspeți a înscris Dorin Codrea cinci minute mai tarziu.

Etapa următoare, trupa gorjeană are meci în deplasare, la Gloria Buzău.

Pandurii: Aldescu – Diau, Moisie, D. Filip, Pleașcă (cpt.), Sylla, Nic. Cotolan, Felipe Acosta, St. Goma, Dodoi, Velcotă
Rezerve: Al. Oprița – Corduneanu, Andr. Pleșa, Rasoveanu, Răchișan, Zaborowski, Bunga, R. Cojocaru, Habet
Antrenor: Călin Cojocaru

ASU Poli: Hindrich – Sofran, Mera (cpt.), Scutaru, Pamfile, P. Ivanovici, Plazonja, Axente, Codrea, Cioinac, Al. Munteanu
Rezerve: Păduraru – Ignea, R. Rus, Casado, Bocșan, Radunovic, D. Andrei, Sg. Popovici, D. Radu
Antrenor: Dan Alexa

Tot la aceeași oră, Viitorul Tg-Jiu s-a impus cu 2-0 în deplasare, la Ripensia Timișoara. Viitorul a urcat până pe locul 3. Golurile au fost marcate de Țegle și Prejmereanu.