Pandurii a terminat anul pe ultimul loc

Pandurii Targu Jiu ierneaza pe ultimul loc in liga secunda. Trupa gorjeana a pierdut si meciul cu FCU Craiova, disputat pe Stadionul Municipal.
Pandurii a fost dominată clar în prima repriză, când oaspeții au lovit de două ori bara. Totuși, gazdele n-au scăpat de gol, Marius Avram punctând în minutul 19 după o fază fixă.

Partea secundă a fost mult mai antrenantă. Pandurii a înscris la câteva secunde de la revenirea de la cabine, prin Steven Goma. Doljenii au revenit în avantaj în minutul 60, când Albu a executat ca la carte o lovitură liberă. Gabi Dodoi i-a readus pe panduri în joc cu o finalizare de atacant veritabil în minutul 78. Finalul a fost interzis cardiacilor. Dodoi a ratat singur cu portarul în minutul 85, iar Craiova a plecat pe contraatac și a punctat pentru 3-2.

La finalul meciului, antrenorul Călin Cojocaru a pus înfrângerea pe seama neșansei și a arbitrilor și a declarat că diferența dintre lider și lanterna roșie nu s-a văzut pe teren.

Călin Cojocaru, antrenor Pandurii Târgui Jiu

Antrenorul cu portarii, Valentin David, a condus echipa adversă de pe margine. Fostul pandur a declarat că râde cu un ochi, dar plânge cu altul.