Pandurii a reușit prima victorie de la revenirea pe Municipal

Pandurii Targu Jiu a reusit sa castige, dupa un an si jumatate, acasa. Gorjenii s-au impus, cu 2-1 in meciul din weekend, disputat impotriva Slatinei.
A fost prima victorie din istoria pandurilor pe noul stadion, dar și primul succes pe teren propriu din actualul sezon. Gazdele au deschis scorul după doar 75 de secunde, prin Cătălin Vaida. Slătinenii au avut cea mai mare ocazie a partidei în minutul 32, când Aldescu și Vasilescu s-au opus golului, iar vizitatorii au lovit și transversala în repriza secundă. Pe contraatac, Gabriel Dodoi a dus scorul la 2-0 în minutul 78. Oaspeții au marcat doar pentru onoare la ultima fază a meciului, când Necșulescu l-a învins pe portarul gorjean cu un șut plasat.
După meci, secundul Cristi Popescu a declarat că primul succes de pe teren propriu ar fi trebuit să vină mai devreme.

Cristian Popescu, antrenor secund Pandurii

Gabi Dodoi a ajuns la cota 4 de la revenirea la Târgu Jiu și a spus că se simte foarte bine la Pandurii.

Gabriel Dodoi, atacant Pandurii Târgu Jiu

Meciul i-a fost fatal antrenorului Slatinei, Mihai Ianovschi, al cărui contract a fost reziliat după partidă.
Gorjenii au acumulat 7 puncte în 13 runde.