Pandurii a retrogradat, dar gorjenii visează tot la liga secundă

Pandurii Targu Jiu a picat in Liga a treia. Infrangerea de sambata, cu Slatina, a consemnat retrogradarea echipei noastre.
Formația din Olt s-a impus cu 3-2 la Târgu Jiu, după o repriză bogată în evenimente. Felipe Acosta a deschis scorul în minutul 7, dar Toma a egalat rapid, după o gafă a lui Aldescu. Nicolae Cotolan a fost eroul negativ până la finalul primului act. Fundașul central a provocat un penalty, iar apoi a fost eliminat pentru o lovitură cu cotul. Cătălin Doman a transformat de la 11 metri. Scorul s-a făcut 3-1 în repriza secundă, golul consolării fiind marcat de Gabriel Dodoi.
Antrenorul Călin Cojocaru a sugerat, după meci, că arbitrajul a fost părtinitor.

Călin Cojocaru, antrenor Pandurii Târgu Jiu

În ciuda unei noi retrogradări, principalul timișorean speră ca Pandurii să joace tot în eșalonul secund. Cojocaru are șanse mari să rămână la Pandurii și în sezonul viitor.

Trupa gorjeană joacă miercuri la Cluj, împotriva Universității.