LPS a câștigat Cupa Liceelor Carrefour Târgu Jiu

Liceul cu Program Sportiv Targu Jiu a reusit sa puna mana pe Trofeul Cupa Liceelor Carrefour Targu Jiu. Competitia de minifotbal s-a desfasurat in cadrul Complexului Dolce Vita.

32 de licee au luat parte la ediția a doua a întrecerii. LPS s-a impus în finala cu cei de la Colegiul Tehnic Mătăsari. Cei din urmă au deschis scorul şi au condus la pauză cu 1-0. Echipa lui Gabriel Răscol a revenit însă în repriza a doua și a marcat de 3 ori.

Gabriel Răscol, director LPS Târgu Jiu

Adrian Preoteasa de la LPS Târgu Jiu a fost declarat portarul turneului.

Adrian Preoteasa, LPS Târgu Jiu

Tot de la LPS a venit şi golgheterul competiţiei, Alexandru Avrămoiu, cu 12 goluri.
În schimb, cel mai bun jucător a fost declarat Ovidiu Călescu, de la Colegiul Tehnic Mătăsari