Foarte slabi! Baschetbaliștii gorjeni, prestație dezolantă la debut (galerie foto)

Echipa de baschet a Clubului Sportiv Municipal Târgu Jiu a început rău noul sezon din LNBM. Gorjenii au cedat, pe teren propriu, cu CSM Târgu Mureș, scor 63-83.

Gazdele au evoluat decent în prima repriză, dar au avut un moment major de cădere, iar mureșenii au marcat 15 puncte consecutive. Chiar și așa, formația lui Claudiu Alionescu a intrat cu două puncte avantaj la cabine. Partea a doua a jocului a fost la discreția vizitatorilor, care se pot lăuda că au câștigat trei din cele patru sferturi.

Cel mai bun marcator al gorjenilor a fost Dylan Frye, cu 19 puncte. În opinia lui Alionescu, înfrângerea a fost meritată.