Final de coșmar pentru pandurii

Pandurii Targu Jiu a suferit un esec dramatic in runda cu numarul 31. Formatia noastra a fost invinsa de Sportul Snagov, desi a condus cu 2-0.

Singurul gol al primei reprziei a venit înainte de pauză, când George Tudoran a transformat un penalty obţinut tot de el. Pandurii s-au desprins la 2-0 în minutul 52, când Ciobanu a înscris, cu capul, dintr-un corner bătut de Blejdea (`52). Din păcate, fostul atacant rapidist Alexandru Ioniţă s-a dovedit a fi coşmarul Pandurilor. Vârful a reuşit un hat-trick pentru gazde, în minutele 64, 86 şi 88, două reuşite venind din lovituri de la 11 metri.

Astfel, după rezultatele rundei, gorjenii au ajuns la un singur punct de retrogradare. În etapa 32, Pandurii joacă vineri, de la ora 11.00, împotriva formaţiei CS Baloteşti.