FCSB n-a avut milă de “timorații” de la FCU

FCSB a reușit să câștige meciul din prima etapă a Superligii, disputat împotriva formației FCU Craiova. Echipa considerată oaspete s-a impus cu 3-1.

Gazonul nu a mai fost subiect de discuție la Târgu Jiu. Bucureștenii au defilat în prima repriză și au lovit prin David Miculescu (8) și Florinel Coman (17), fără ca oltenii să aibă replică. Lucrurile s-au mai așezat în repriza secundă, dar tot FCSB a rămas la timonă. Edjouma a schimbat din nou tabela în minutul 60. Zece minute mai târziu, Sidibe a dat golul de onoare. Reușita a venit după un penalti scos de Chițu. Gazdele au presat pe final de meci, dar nu au avut forța necesară pentru a întoarce rezultatul.

Antrenorul interimar, Florin Drăgan, a dat vina pe greșelile individuale. A mai spus că formația sa a fost timorată la primul meci oficial al sezonului.