Dragoș Militaru, în Liga 2 cu Unirea Dej

Antrenorul gorjean Dragos Militaru a promovat cu Unirea Dej. Clubul ardelean va juca in liga secunda dupa o remiza dramatica la Zalau.
După 0-0 în tur, Zalău a deschis scorul pe teren propriu în minutul 60. Fostul stelist Mihai Onicaș a reluat în plasa dintr-un metru. Golul Unirii a venit în minutul șase al prelungirilor. Marius Cătinean a adus egalarea tot cu o lovitură de cap, după o fază fixă. A urmat o bătaie generală între reprezentanții celor două tabere, dar, în cele din urmă, jucătorii Unirii au primit trofeul de campioni.
La doar 31 de ani, Dragoș Militaru a bifat cea mai importantă performanță a carierei de antrenor. Tehnicianul gorjean a declarat, pentru Dej24.ro, că promovarea este meritată.