Debut nefericit pentru Viitorul

Viitorul Targu Jiu a pierdut primul meci oficial din noul sezon. Trupa gorjeana a fost invinsa, acasa, de Rapid Bucuresti, scor 1-3.
Giuleştenii au început partida mai bine şi au punctat în minutul 8, prin Sefter. Gazdele au egalat în repriza secundă, dintr-un penalty, obţinut şi bătut de Paraschiv, în minutul 58. Contrar cursului jocului, bucureştenii au preluat conducerea tot de la punctul cu var, Hlistei transformând o lovitură de pedeapsă acordată foarte uşor (65). Daniel Benzar a stabilit scorul final la ultima fază a jocului, după o neatenţie a defensivei Viitorului. A fost meciul de debut al lui Flavius Stoican pe banca echipei din Târgu Jiu.
În runda viitoare, gorjenii joacă tot acasă cu CSM Slatina, în timp ce Rapid Bucureşti primeşte vizita principalei formaţii din Gorj, Pandurii Târgu Jiu.