De ce a răbufnit Stîngă după înfrângerile Viitorului: Unii jucători râdeau în vestiar

Antrenorul Viitorului, Florin Stîngă, vrea ca echipa pe care o conduce să aibă în componență jucători profesioniști și ambițioși. La trupa de ligă secundă sunt anunțate schimbări în iarnă.

Gorjenii au câștigat meciul din runda precedentă, jucat la Minaur Baia Mare. A fost a doua victorie a sezonului pentru alb-albaștri, care s-au impus cu 2-1. Totuși, principalul echipei a subliniat și aspectele mai puține bune pe care le-a sesizat de-a lungul sezonului. Stîngă a fost foarte nemulțumit că anumiți jucători zâmbeau în vestiar după eșecul cu Unirea Slobozia, scor 0-4. Brașoveanul este supărat și că fotbaliștii care au minute puține nu pun presiune pe titulari.

Florin Stîngă, antrenor Viitorul Târgu Jiu

Antrenorul și-ar dori cel puțin trei fotbaliști în pauza de iarnă, în contextul în care anumiți jucători nu vor să rămână la echipă. Prioritare sunt transferurile unui portar și unui atacant.

Ultimul meci al anului pentru Viitorul Târgu Jiu va avea loc împotriva Ripensiei. Partida se dispută sâmbătă, de la ora 11.00, pe Stadionul Municipal.