CSM Târgu Jiu rămâne lider în L4

Echipa de fotbal CSM Târgu Jiu a bifat o nouă victorie în această rundă. Gorjenii au șapte succese din șapte după partida de la Țicleni.

Trupa din municipiu a a câștigat cu 3-0 meciul disputat pe terenul Petrolului. Două goluri ale lui Bebeto Lupuleț au făcut diferența până în pauză. Golgheterul echipei a marcat în minutele 11 și 22. Fără căpitanul Adelin Pîrcălabu accidentat, vizitatorii au suferit alte trei lovituri din cauza jocului extrem de agresiv al gazdelor. Albert Cărămidaru, Adi Rasoveanu și Sebi Popescu nu au mai putut continua partida, după intrări foarte dure ale adversarilor. Drept dovadă, “petroliștii” au rămas și în inferioritate numerică în minutul 75. Marian Habet a marcat cel mai frumos gol al meciului pe finalul confruntării, cu un voleu din marginea careului.

”Un joc foarte bun, pe un teren excelent, iar pe această cale vreau să-i felicit pe cei de la Țicleni pentru organizarea jocului. Am reușit să marcăm repede și așa ne-am făcut viața ușoară. Este încă o victorie în contul nostru. Suntem pe drumul cel bun și suntem bucuroși că am început să avem și mai mult curaj și mai multă concentrare în jocurile din deplasare”, a declarat antrenorul Mario Găman după confruntare.

CSM Târgu Jiu: Alexandru Oprița– Fabian Bărănescu, Robert Stancu, Lucian Marina, Sebi Popescu(min. 76 Alexandru Lăpădat) – Marian Habet, Tudor Pătrășcoiu, Ovidiu Rasoveanu(min.64 Mihnea Tutunaru), Albert Filip(min.76. Eduard Trăistaru), Albert Cărămidaru(min.29 Adrian Rasoveanu -min.64. Antonio Surcel)– Bebeto Lupuleț. Pe banca de rezevere au mai fost: Ionuț Buță, Mario Țambu, Dragoș Blaj, Daniel Ciortan.

Antrenor principal: Mario Găman. Antrenor secund: Dan Staicu. Antrenor secund: Sorin Vintilescu. Antrenor secund: Florin Popete. Antrenor cu portarii: Darin Hîrsu. Maseur: Titi Balaci. Delegat: Cristi Mihuț.

Etapa viitoare, pe 12 octombrie, CSM Târgu Jiu va juca pe teren propriu, cu Gilortul 2 Târgu Cărbunești. Meciul va începe la ora 18.30.

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 82