CSM Târgu Jiu, învinsă pentru a doua oară de Miercurea Ciuc

CSM Targu Jiu a fost invinsa din nou de una dintre cele mai slabe echipe din Liga Nationala de Baschet. Gorjenii au cedat, la Galati, partida cu CSM Miercurea Ciuc.
Ciucanii ne-au bătut după 12 înfrângeri consecutive, fiind doar al treilea succes în actuala ediţie de campionat. De altfel, adversarii de marți au două victorii împotriva echipei din Târgu Jiu. Pe sferturi, scorul a fost 11-20, 23-15, 10-17, 20-19. Stefan Andrejevic nu a jucat niciun minut, fiind accidentat, în schimb Kevin Allen a reuşit 20 de puncte şi 15 recuperări. Deşi şi-a trecut în cont 21 de puncte, Darien McClain a izbutit doar o pasă decisivă şi a pierdut posesia în momente cheie ale jocului. Ioan Borşa a adăugat 5 puncte, Camil Berculescu 4 puncte, iar Stefan Nikolic a pus doar 2 puncte pe tabelă. Georgianul Rogava a terminat cu 9 puncte, iar americanul Jake Spurgeon cu 3. După acest meci, CSM Târgu Jiu are 5 victorii şi 18 înfrângeri.