Campioana Gorjului a ratat promovarea

Formatia Ştiinta Turceni nu a reusit sa patrunda in Liga a III-a, fiind infranta, duminica, de Progresul Ezeris. Echipa din Caras Severin s-a impus cu 3-0 .
Cărăşenii au intrat în avantaj la cabine după reuşita lui Rusnac, din minutul 28. Echipa lui Viorel Cojocaru a jucat mai ofensiv după primirea golului, dar Progresul i-a taxat pe gorjeni pe contraatac. În partea secundă, Avramovici a reuşit o dublă în minutele 53 și 79.
Ştiinţa Turceni trecuse în primul joc de reprezentanta Aradului, Victoria Zăbrani (3-1). În schimb, Progresul Ezeriş remizase cu formaţia lui Dorel Mutică (1-1), într-un meci pe care cărăşenii l-au câştigat apoi la lovituri de departajare. Toate partidele s-au disputat la Hunedoara, pe Stadionul “Michael Klein”.