Aur, argint și bronz pentru atletele din Gorj la Câmpulung Moldovenesc

Şase medalii au obținut atletele care au reprezentat Gorjul la Campionatele Naționale de la Câmpulung Moldovenesc. Sportivele au dublă legitimare și reprezintă cluburile CSM Târgu Jiu și CS Pandurii.
Este vorba de Alina Eremia, Mihaela Cepoi, Andreea Chivoiu și Elena Bărăitaru, care au obținut 2 medalii de aur, 2 de argint și 2 de bronz!

Echipa de senioare a cucerit medalia de aur în cursa de 12 km alergare montană. Cele patru sportive au urcat pe podium și la finalul cursei de 6 km, reușind să își adjudece medalia de argint pe echipe la senioare.

La individual tineret, Mihaela Cepoi a urcat pe prima treaptă a podiumului, în cursa de 6 km. Ea a câștigat și bronzul la individual senioare în cursa de 12 km.
De asemenea, Alina Eremia a cucerit medalia de argint în cursa de 6 Km individual senioare, dar și bronzul în cursa de 12 Km.